2013. május 14.

MEGJEGYZÉS

Ha a német Rupert Scholz alkotmányjogász erősen vitatja, hogy "antidemokratikus" lenne a magyar Alkotmány, sőt ő inkább példamutatónak nevezi, akkor abban van valami. Főleg ha elolvassuk érveit. Ha ehhez hozzá tesszük a tőzsdeguru Soros György, nemrég az EU-ról alkotott véleményét miszerint az öreg kontinens, hitelezők és adósok viszonyává alakult át, ahol a hitelezők diktálnak, akkor még inkább érthető lesz a magyar kormány gazdaságpolitikája és viszonya az EU-val.

A tőzsdeguru továbbfűzi elméletét miszerint ez nem egyenrangú közösségi viszony, mint amire az EU létrejött. A megszorítások reálgazdasági következményeire, konkrétan az euroövezet perifériáján növekvő munkanélküliségre reagálva Soros György rámutatott, hogy egyre sokasodnak a megszorító intézkedések eredménytelenségére utaló jelek. "Előbb vagy utóbb, de fel kell adni a jelenleg alkalmazott költségvetési politikát. És minél előbb, annál jobb" - fogalmazott. Szerinte politikai problémáról van ugyanis szó, nevezetesen arról, hogy a gazdaságpolitikát jelenleg a hitelezők diktálják.
Világos beszéd mondhatnám és jelezhetném minden olyan aggódónak, aki az EU eddigi politikájával egy húron pendülve a berozsdásodott, begyepesedett, lomha, gólemszerű irányvonalat képviseli.
Példaként említem Bokros Lajos május 9-én korteskedése során véghezvitt nagy ívű szózuhatagát melyben kifejti, hogy ha az Orbán kormány marad hatalmon, akkor újabb évszázadra leszakadhat az ország, a nyugat-európai fejlődéstől. Hogy a továbbiakban ne mondjon ekkora ökörségeket Bokros úr, javaslok neki egy konzultációt, mondjuk Soros úrral, de ajánlhatnám Rupert Scholc urat is, aki elmagyarázná neki - német létére egy magyarnak - a magyar alkotmány mibenlétét.

Nincsenek megjegyzések :