2013. szeptember 16.

A bársonyszékért küzdő ellenzék nagymoguljai

Nincsenek megjegyzések :
Figyelem a politikai eseményeket. A kormány teszi a dolgát. Azokat a folyamatokat vitte most végbe az elmúlt években, amit a rendszerváltáskor kellett volna megtenni. E mellett korrigálnia kellett az elmúlt évtizedek hibás politikai és gazdaságpolitikai döntéseit is. Ez óriási munka volt. Mélyen kellett belenyúlni a rendszerbe, ami igen sok konfliktus helyzetet teremtett, de nem azért, mert az ellenfelek (kintiek és bentiek) a demokráciát féltették volna - habár ez folyt a politikai vízcsapjukból - hanem azért, mert legfőképp gazdasági hatalmi hálózatuk meggyengítését féltették. Azt a gazdasági hatalmi hálózatot, amelyben az érdekkapcsolatok szorosan összenőttek a külföldi nemzetközi nagytőkések és a magyarországi volt kommunista hatalmi rendszerből kisarjadzó saját érdeküket és vagyonukat ápolgató hatalmi körökkel. Az ellenzéki nagymogulok közül kettő - Bajnai és Gyurcsány - életfilozófiája e gondolatvilág köré csoportosul. Bárhogy viselkednek, bármilyen eszközöket vetnek be, ezen gazdasági érdekkapcsolatok visszaállítása a céljuk, teljesen független attól, hogy a mostani gazdasági helyzetben mit kíván az ország és népe.
A cikk erre is rávilágít.
Ott vagy még Mesterházy aki a fenti két üzleti hiénától e tekintetben messze áll, de fiatalsága és politikai tapasztalatlansága miatt rafináltsága messze van még a többiektől. Csapata katasztrofális, mert ugyan az a garnitúra, amely hű alattvalóként támogatta a gyurcsányi kormány ámokfutását.

Az ellenzék zsákutcája - Gyurcsány, Bajnai, Mesterházy


Csak megjegyzem, a kormánynak olyan mélyen kellett belenyúlni a rendszerbe (pl.: Alkotmány) amely gyakorlatilag megfelel egy jó mély alapokkal induló házépítésnek.
Ha valaki már épített házat az nagyon jól tudja, milyen sok probléma övezi az építkezést. Ha nem, vagy késve jön a tégla, bosszús az ember. Ha az országépítéskor állandó szembenállással, akadályokkal találja magát szembe a kormány, nehéz az építkezés. Pedig a házba csak akkor lehet beköltözni, ha az felépült. Használni, élni benne és dolgozni csak ekkor lehet.
Vagyis, ha az ellenzék külső segítséggel, állandóan akadályozza, megtorpedózza az ország mihamarabbi felépülését - tegyük hozzá, hogy hatalmi, ráadásul gazdasághatalmi érdekeik felvirágoztatása miatt ők rombolták le - azt kizárólag az ország fogja megsínyleni.